Aktualności

Szybko nie znaczy bezpiecznie – tylko w weekend 3 kierowców straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość

Podczas minionego weekendu policcy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 3 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Wszyscy stracili prawa jazdy na 3 miesiące. Niechlubnym rekordzistą okazał się 31-latek, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h. Pamiętajmy, nadmierna prędkość może być przyczyną wielu tragedii na drogach!

Podczas minionego weekendu policjanci Ruchu Drogowego, zatrzymali prawa jazdy 3 kierującym. Rekordzistą był 31-letni mieszkaniec powiatu polickiego, który w miejscowości Trzeszczyn jechał samochodem marki VW z prędkością 122 km/h. Mężczyzna przekroczył tym samym dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 72 km/h.
Nieznacznie mniej na liczniku miał 52 letni motocyklista, który przez Police pędził 106 km/h.

Nadmierna prędkość była również przyczyną zatrzymania do kontroli drogowej 41-latka, który przez centrum Polic swoim Volvo jechał 103 km/h.

Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Dwóch zostało ukaranych mandatami oraz punktami karnymi. Natomiast 31 latek, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 72 km/h odmówił przyjęcia mandatu, wobec czego za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Jadąc za szybko ryzykujemy życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego

 

mł.asp. Katarzyna Leśnicka